InPost Green City partnerem 10. edycji konferencji Eco-Miasto

11 Grudzień 2023

Doświadczenia i efekty wspólnych działań z Zarządami Zieleni polskich miast były motywem przewodnim partnerstwa Programu InPost Green City podczas tegorocznej edycji Konferencji. Wydarzenie zorganizowane przez Ambasadę Francji w Polsce i UNEP/GRID-Warszawa odbyło się 10 października 2023 roku w Centrum Nauki Kopernik.

Eco-Miasto to ogólnopolski program, popularyzujący ideę zrównoważonego rozwoju miast, którego pierwsza edycja odbyła się w 2013 roku. Celem samej Konferencji jest zaś wymiana wiedzy, doświadczeń oraz dobrych praktyk odnoszących się do wyzwań cywilizacyjnych i środowiskowych towarzyszących rozwojowi współczesnych miast.

Gościem specjalnym konferencji był prof. Carlos Moreno, twórca koncepcji miasta 15-minutowego. Inspirujący wykład profesora oraz interesujące panele dyskusyjne zachęcały do późniejszych rozmów na temat zrównoważonego rozwoju miast.

Fot. Eco-miasto.pl

Program InPost Green City aktywnie uczestniczył w Konferencji w ramach sesji panelowej poświęconej miastom, w której do rozmowy zaprosił przedstawicielki zarządów zieleni z miast partnerskich, by podsumować dotychczasowe wspólne działania i przeanalizować wyzwania stojące przed współpracą miast i biznesu w obszarze zieleni w przyszłości.

Marta Zalewska - Dyrektorka ds. relacji partnerskich i Programu InPost Green City wspólnie z Magdaleną Młochowską - Dyrektorką Koordynatorką ds. zielonej Warszawy, opowiedziały w formie GreenFireChat o doświadczeniach i efektach naszych wspólnych działań w obszarze zielonej Warszawy. Dotychczas wspólnie zrealizowaliśmy park kieszonkowy na rogu ulicy Balonowej i Racławickiej, nowe nasadzenia wzdłuż warszawskich ulic na Ochocie, Mokotowie i Żoliborzu oraz łąkomaty. Współtworzyliśmy również warsztaty edukacyjne dotyczące miejskiego ogrodnictwa, a pod koniec 2023 roku rozpoczynamy wspólny program monitoringowo-rozwojowy dla warszawskich studentów. Do tej pory na wspólne inicjatywy InPost Green City przeznaczył ponad pół miliona złotych. Więcej o naszych inicjatywach możesz przeczytać tu i  tutaj.

Fot. Eco-miasto.pl

Ariel Wojciechowski – Ekspert ds. relacji partnerskich i Programu InPost Green City był gospodarzem panelu dyskusyjnego pt. „W drodze do green city – współpraca zorientowana na zieleń”, w którym wzięły udział:
- Maria Andrzejewska - Dyrektor Generalna UNEP/GRID-Warszawa,
- Monika Gołębiewska-Kozakiewicz - Dyrektorka Zarządu Zieleni m.st. Warszawy,
- Aleksandra Zienkiewicz - Koordynatorka ds. PR Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Podczas panelu przedstawiliśmy nie tylko dotychczasowe działania miast oraz firmy InPost, lecz także przybliżyliśmy pracę i efekty działań Zarządów Zieleni, zielonego funduszu i mecenatu. Ważnym elementem panelu była rozmowa o wyzwaniach, jakie stoją przed Zarządami Zieleni, biznesem i organizacjami pozarządowymi, koniecznych zmianach oraz o perspektywie wspólnych działań na kolejne lata.

Podczas wieczornej Gali podsumowującej Konkurs Eco-Miasto nagrodzone zostały 3 miasta, z którymi współpracujemy w ramach Programu InPost Green City:

  • Warszawa za konsekwentne działania na rzecz poprawy efektywności energetycznej (program STOP SMOG, modernizacja oświetlenia ulicznego) oraz promowanie odnawialnych źródeł energii.
  • Rybnik za innowacyjne podejście do transportu zbiorowego, w tym zakup autobusów elektrycznych oraz budowę ogólnodostępnej stacji zasilania pojazdów wodorem. Miasto prowadzi także działania zachęcające mieszkańców do korzystania z transportu zbiorowego.
  • Kraków za kompleksowe podejście do gospodarki odpadami oraz za prowadzenie licznych działań edukacyjnych dot. gospodarki odpadami skierowanych do mieszkańców.

Fot. Eco-miasto.pl

Więcej o programie: Eco-Miasto

Reprezentujesz miasto?
Zgłoś je do programu InPost Green City!

Wspólnie możemy zadbać o rozwój inteligentnych, zrównoważonych miast i wzrost świadomości ekologicznej ich mieszkańców.

Zgoda

Dzieje się u nas dużo dobrego. Chcesz być na bieżąco? Jeśli to jeszcze przed Tobą, wyraź zgodę na otrzymywanie od InPost sp. z o.o. informacji o promocjach, produktach i usługach InPost sp. z o.o., innych spółek z Grupy Integer oraz podmiotów współpracujących z tymi spółkami za pośrednictwem:

Powyższe zgody są dobrowolne. Możesz wycofać je w każdym czasie poprzez wysłanie żądania na następujący adres e-mail: dane_osobowe@inpost.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

Administratorem Twoich danych osobowych jest InPost sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (30-552), przy ul. Wielickiej 28. Twoje dane będą przetwarzane w celu umożliwienia rejestracji, korzystania i obsługi konta w aplikacji mobilnej oraz w celach analitycznych i statystycznych. W razie wyrażenia stosownej zgody, Twoje dane będą przetwarzane również w celu wyświetlania powiadomień z aplikacji o treści marketingowej, kierowania treści marketingowych na podane przez Ciebie dane kontaktowe, w tym treści dopasowanych do Twoich preferencji w oparciu o profilowanie. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach znajduje się w Polityce Prywatności.

Zaproś swoje miasto do grona partnerów programu InPost Green City! Rozpocznijmy razem zieloną transformację!
InPost Green City

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! Porozmawiajmy o nowoczesnych inicjatywach ekologicznych, które możemy wdrożyć w Twoim mieście.

Marta Zalewska
Menedżer ds. Relacji Partnerskich / Dyrektor Programu InPost Green City
tel. +48 505 511 080
email: mazalewska@inpost.pl