Park kieszonkowy, warsztaty i kwiaty dla mieszkańców - InPost Green City w Warszawie

13 Lipiec 2023

Dzięki podpisanej w 2022 r. umowie, na Mokotowie powstał pierwszy park kieszonkowy w ramach programu InPost Green City. Razem z warszawskim Zarządem Zieleni posadziliśmy tam 4 ozdobne jabłonie, niemal 300 krzewów oraz byliny, trawy ozdobne i rośliny cebulowe. Pojawiły się też ławki i stojaki na rowery. Róg Balonowej i Racławickiej zyskał nowe zielone oblicze a mieszkańcy mają możliwość odpoczynku w zieleni.

Fot. Zarząd Zieleni w Warszawie

W ramach dotychczasowej współpracy w ramach Zielonego Funduszu dla Warszawy, roślinami obsadziliśmy także ponad 800 mkw. na Mokotowie, Ochocie i Żoliborzu.

Fot. Zarząd Zieleni w Warszawie

Jesteśmy też sponsorem dwóch nowych kwiatomatów, które jednocześnie są przykładem wzorcowego hotelu dla owadów. Nasiona kwiatów będą dostępne w Pawilonie Edukacyjnym Kamień oraz podczas Dni Otwartych Ogrodów Królewskich na Zamku Królewskim.

Fot. Zarząd Zieleni w Warszawie

Dodatkowo w okresie letnim dzięki naszemu wsparciu, mieszkańcy Warszawy będą mogli uczestniczyć w  bezpłatnych warsztatach ogrodniczych prowadzonych przez wykwalifikowanych edukatorów z firmy Tulę Las - edukacja przyrodniczo-leśna. Podczas cyklu pięciu warsztatów poruszone zostaną tematy związane z miejskim ogrodnictwem. Uczestnicy wzbogacą swoją wiedzę dot. pielęgnacji roślin, ich rozmnażania czy uprawy w nawet najmniej sprzyjających warunkach. Będziemy mówić zarówno o typowych roślinach doniczkowych, jak i o bylinach, ziołach czy krzewach. Każdy z warsztatów wzbogacony będzie o część praktyczną, w trakcie której uczestnicy będą mogli przygotować np. własne doniczki z sadzonkami wybranych gatunków roślin.

 

Warsztaty odbywają się w godzinach 12-14

8.07 Projektujemy domową oazę spokoju

22.07 Krzewy dla opornych

5.08 Zioła - niezwykłe skarby natury

19.08 Oswajamy byliny ogrodowe

26.08 Sekret małej cebulki

Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy przez dedykowany formularz zgłoszeniowy.

Informację o zapisach będzie udostępniona w poniedziałek poprzedzający warsztatową sobotę, na profilu Pawilonu Edukacyjnego Kamień ( https://www.facebook.com/Kamien.PawilonEdukacyjny )

Reprezentujesz miasto?
Zgłoś je do programu InPost Green City!

Wspólnie możemy zadbać o rozwój inteligentnych, zrównoważonych miast i wzrost świadomości ekologicznej ich mieszkańców.

Zgoda

Dzieje się u nas dużo dobrego. Chcesz być na bieżąco? Jeśli to jeszcze przed Tobą, wyraź zgodę na otrzymywanie od InPost sp. z o.o. informacji o promocjach, produktach i usługach InPost sp. z o.o., innych spółek z Grupy Integer oraz podmiotów współpracujących z tymi spółkami za pośrednictwem:

Powyższe zgody są dobrowolne. Możesz wycofać je w każdym czasie poprzez wysłanie żądania na następujący adres e-mail: dane_osobowe@inpost.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

Administratorem Twoich danych osobowych jest InPost sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (30-552), przy ul. Wielickiej 28. Twoje dane będą przetwarzane w celu umożliwienia rejestracji, korzystania i obsługi konta w aplikacji mobilnej oraz w celach analitycznych i statystycznych. W razie wyrażenia stosownej zgody, Twoje dane będą przetwarzane również w celu wyświetlania powiadomień z aplikacji o treści marketingowej, kierowania treści marketingowych na podane przez Ciebie dane kontaktowe, w tym treści dopasowanych do Twoich preferencji w oparciu o profilowanie. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach znajduje się w Polityce Prywatności.

Zaproś swoje miasto do grona partnerów programu InPost Green City! Rozpocznijmy razem zieloną transformację!
InPost Green City

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! Porozmawiajmy o nowoczesnych inicjatywach ekologicznych, które możemy wdrożyć w Twoim mieście.

Marta Zalewska
Menedżer ds. Relacji Partnerskich / Dyrektor Programu InPost Green City
tel. +48 505 511 080
email: mazalewska@inpost.pl