Umowa na realizację nowego parku kieszonkowego na warszawskim Mokotowie została podpisana!

7 Lipiec 2022

Zarząd Zieleni m.st. Warszawy podpisał umowę na realizację inwestycji w ramach porozumienia z InPost będącego sygnatariuszem Zielonego Funduszu dla Warszawy.

Cieszy nas, że teren znajdujący się przy skrzyżowaniu ul. Racławickiej i Balonowej już niebawem czeka bardzo duża przemiana. Na 300m2 powstanie oczekiwany przez mieszkańców park kieszonkowy. Już niebawem powstanie projekt aranżacji nowej zieleni, a wszystkie prace nad powstaniem parku powinny zakończyć się do końca grudnia 2022 roku. Inwestycja jest realizowana w ramach porozumienia Inpost z Zielonym Funduszem dla Warszawy - platformy współpracy z przedsiębiorstwami, które chcą włączyć się w zieloną transformację stolicy - mówi Magdalena Młochowska, Dyrektorka Koordynatorka ds. zielonej Warszawy.

Od kilku lat inicjujemy i wdrażamy projekty z zakresu zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska, których celem jest zmniejszanie emisji dwutlenku węgla. Będąc odpowiedzialnym liderem rynku e-commerce stale podnosimy sobie poprzeczkę. W ramach partnerstwa, dzięki otwartości władz samorządowych, wspólnie zmieniamy lokalną przestrzeń. W jego efekcie wprowadzamy rozwiązania dopasowane nie tylko do potrzeb mieszkańców, ale  także wspierające miasta w realizacji ich priorytetów. Dlatego tak chętnie przystąpiliśmy do wsparcia stolicy w realizacji działań, w ramach Zielonego Funduszu  – mówi Marta Zalewska, Dyrektor ds. relacji partnerskich i Programu InPost Green City.

InPost Green City wspiera lokalną społeczność i samorządy w działaniach na  rzecz ochrony środowiska naturalnego m.in. poprzez zwiększanie sieci Paczkomatów®, umożliwiając mieszkańcom miast dostęp do najbardziej ekologicznej formy dostawy (zamówienie przesyłki do Paczkomatu generuje nawet o 75% CO2 niż dostawa do domu). Program obejmuje również szeroki zakres innowacyjnych rozwiązań ekologicznych, takich jak instalacja czujników powietrza przy Paczkomatach®, nasadzenie na ich dachach rozchodnika - rośliny oczyszczającej powietrze, a także montaż stojaków rowerowych.

W ramach Zielonego Funduszu dla Warszawy partnerzy wspierają stolicę w realizacji założeń AdaptCity – warszawskiej strategii adaptacji do zmian klimatu. Środki pozyskane dzięki współpracy z InPost umożliwią Zarządowi Zieleni m.st. Warszawy stworzenie nie tylko nowego parku kieszonkowego, ale także nasadzenia ponad 800 m2 traw, bylin i roślin cebulowych na Mokotowie, Ochocie i Żoliborzu wraz z ich roczną pielęgnacją. Wszystkie prace mają zakończyć się do końca 2022 roku.

 

Więcej informacji nt. form wsparcia Zielonego Funduszu dla Warszawy:

https://zzw.waw.pl/zielony-fundusz-new/

Reprezentujesz miasto?
Zgłoś je do programu InPost Green City!

Wspólnie możemy zadbać o rozwój inteligentnych, zrównoważonych miast i wzrost świadomości ekologicznej ich mieszkańców.

Zgoda

Dzieje się u nas dużo dobrego. Chcesz być na bieżąco? Jeśli to jeszcze przed Tobą, wyraź zgodę na otrzymywanie od InPost sp. z o.o. informacji o promocjach, produktach i usługach InPost sp. z o.o., innych spółek z Grupy Integer oraz podmiotów współpracujących z tymi spółkami za pośrednictwem:

Powyższe zgody są dobrowolne. Możesz wycofać je w każdym czasie poprzez wysłanie żądania na następujący adres e-mail: dane_osobowe@inpost.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

Administratorem Twoich danych osobowych jest InPost sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (30-552), przy ul. Wielickiej 28. Twoje dane będą przetwarzane w celu umożliwienia rejestracji, korzystania i obsługi konta w aplikacji mobilnej oraz w celach analitycznych i statystycznych. W razie wyrażenia stosownej zgody, Twoje dane będą przetwarzane również w celu wyświetlania powiadomień z aplikacji o treści marketingowej, kierowania treści marketingowych na podane przez Ciebie dane kontaktowe, w tym treści dopasowanych do Twoich preferencji w oparciu o profilowanie. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach znajduje się w Polityce Prywatności.

Zaproś swoje miasto do grona partnerów programu InPost Green City! Rozpocznijmy razem zieloną transformację!
InPost Green City

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! Porozmawiajmy o nowoczesnych inicjatywach ekologicznych, które możemy wdrożyć w Twoim mieście.

Marta Zalewska
Menedżer ds. Relacji Partnerskich / Dyrektor Programu InPost Green City
tel. +48 505 511 080
email: mazalewska@inpost.pl