Śrem w programie InPost Green City

31 Sierpień 2022

Czyste powietrze i nowoczesna przestrzeń

W ramach programu InPost Green City po największych polskich miastach InPost - lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie, nawiązuje współpracę z miastami średniej wielkości. Do grona partnerów dołączył Śrem. Program wspiera rozwój miast zgodnie z ideą „Smart City” poprzez zapewnienie mieszkańcom nowoczesnych usług ekologicznej sieci urządzeń Paczkomat® InPost oraz podejmowanie inicjatyw na rzecz ochrony klimatu.

InPost Green City jest częścią długofalowej strategii ESG (ang. environmental, social and corporate governance) firmy, w której InPost do 2040 roku planuje osiągnąć całkowitą neutralność klimatyczną. Celem programu jest ograniczenie emisji CO2 i ruchu samochodów w centrach miast, a tym samym zapewnienie mieszkańcom życia w czystej i nowocześniej przestrzeni miejskiej.

Firma wspiera lokalną społeczność i samorządy w działaniach na rzecz ochrony środowiska naturalnego m.in. poprzez zwiększanie liczby urządzeń Paczkomat® umożliwiając mieszkańcom miast dostęp do najbardziej ekologicznej formy dostawy (zamówienie przesyłki do Paczkomatu generuje nawet o 75% CO2 niż dostawa do domu), stopniową wymianę w miastach partnerskich floty dostawczej na samochody zasilane prądem - do końca 2024 roku InPost zapowiada, że połowa floty będzie elektryczna.

Program obejmuje również szeroki zakres innowacji ekologicznych tj. instalacja czujników powietrza przy nowych urządzeniach, nasadzenie na ich dachach rozchodnika - rośliny oczyszczającej powietrze a także montaż stojaków rowerowych.

W programie odpowiadamy na rzeczywiste potrzeby mieszkańców Śremu. Ograniczamy ilość samochodów spalinowych, stopniowo wymieniamy naszą flotę dostawczą na elektryczną, Paczkomat® InPost zyskuje czujniki jakości powietrza. Razem zmieniamy lokalną przestrzeń dzięki otwartości i otwartości władz samorządowych - mówi Wojciech Kądziołka, Rzecznik Prasowy InPost.

Automaty Paczkomat są lubiane przez większość z nas, bo niemal każdy lubi odbierać swoje zakupy. Im bliżej są nas - tym rzadziej używamy samochodów, co wpływa na ograniczenie emisji CO2 oraz zmniejsza ruch pojazdów w mieście.  W Śremie dominuje zieleń oraz parki, dlatego chętnie podejmowane są przedsięwzięcia na rzecz ochrony środowiska. Chcemy przebywać w ekologicznej przestrzeni miejskiej, chcemy mieć wpływ gdzie powstawiają kolejne ekologiczne paczkomaty i jak wyglądają.powiedział Adam Lewandowski, Burmistrz Śremu.

Reprezentujesz miasto?
Zgłoś je do programu InPost Green City!

Wspólnie możemy zadbać o rozwój inteligentnych, zrównoważonych miast i wzrost świadomości ekologicznej ich mieszkańców.

Zgoda

Dzieje się u nas dużo dobrego. Chcesz być na bieżąco? Jeśli to jeszcze przed Tobą, wyraź zgodę na otrzymywanie od InPost sp. z o.o. informacji o promocjach, produktach i usługach InPost sp. z o.o., innych spółek z Grupy Integer oraz podmiotów współpracujących z tymi spółkami za pośrednictwem:

Powyższe zgody są dobrowolne. Możesz wycofać je w każdym czasie poprzez wysłanie żądania na następujący adres e-mail: dane_osobowe@inpost.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

Administratorem Twoich danych osobowych jest InPost sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (30-552), przy ul. Wielickiej 28. Twoje dane będą przetwarzane w celu umożliwienia rejestracji, korzystania i obsługi konta w aplikacji mobilnej oraz w celach analitycznych i statystycznych. W razie wyrażenia stosownej zgody, Twoje dane będą przetwarzane również w celu wyświetlania powiadomień z aplikacji o treści marketingowej, kierowania treści marketingowych na podane przez Ciebie dane kontaktowe, w tym treści dopasowanych do Twoich preferencji w oparciu o profilowanie. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach znajduje się w Polityce Prywatności.

Zaproś swoje miasto do grona partnerów programu InPost Green City! Rozpocznijmy razem zieloną transformację!
InPost Green City

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! Porozmawiajmy o nowoczesnych inicjatywach ekologicznych, które możemy wdrożyć w Twoim mieście.

Marta Zalewska
Menedżer ds. Relacji Partnerskich / Dyrektor Programu InPost Green City
tel. +48 505 511 080
email: mazalewska@inpost.pl