Rumia kolejnym miastem w Programie InPost Green City.

5 Sierpień 2022

Stale rośnie liczba samorządów dbających o środowisko i wygodę mieszkańców.

 

Do Programu In Post Green City dołącza coraz więcej miast w Polsce i to nie tylko tych największych. Od dzisiaj w gronie beneficjentów Programu witamy także Rumię. Dzięki współpracy InPost z samorządem, mieszkańcy skorzystają z szeregu innowacyjnych i przyjaznych środowisku inwestycji. Działania te przyczynią się do znacznego ograniczenia śladu węglowego oraz poprawy komfortu życia mieszkańców Rumi.

Program InPost Green City jest częścią długofalowej strategii InPost opartej na idei Smart City. Dzięki temu przedsięwzięciu wiele polskich miast powitało na swoich terenach Paczkomat® wyposażony m.in. w czujniki jakości powietrza. Firma dba także o otoczenie swoich maszyn, umieszczając przy nich np. stojaki rowerowe, które mają zachęcać mieszkańców miast i wsi do odbioru przesyłek rowerem.

Strategia ESG Grupy InPost stanowi integralne uzupełnienie strategii biznesowej. Firma od lat podejmuje kluczowe działania pro środowiskowe i ma w tej kwestii bardzo ambitne plany na przyszłość. Do 2024 roku połowa floty samochodów dostawczych będzie elektryczna. Ostatecznym celem, przewidzianym na 2040 rok, jest zaś osiągnięcie całkowitej neutralności klimatycznej przez firmę.

Dzięki przystąpieniu do Programu, mieszkańcy Rumi będą mogli cieszyć się większą liczbą punktów odbioru przesyłek. Pozwoli to nie tylko
na zaoszczędzenie czasu, ale także zmniejszenie śladu węglowego – dostawy do urządzeń InPostu generują do 75% mniej CO2 niż tradycyjne przesyłki kurierskie.

Paczkomat® jest urządzeniem chętnie wykorzystywanym przez okolicznych mieszkańców, dzięki czemu stanowi niemal doskonałym narzędzie do promowania idei zrównoważonego rozwoju. Szczególnie, że same urządzenia są ciągle udoskonalane w kierunku osiągnięcia całkowitej bezemisyjności, chociażby poprzez instalowanie na nich fotowoltaiki czy obsadzanie ich roślinnością.

„Program InPost Green City pozwala nam na pogodzenie potrzeb mieszkańców z ideą ochrony środowiska naturalnego. Wierzymy w naszą misję budowy ekologicznej, innowacyjnej oraz przyjaznej infrastruktury miejskiej. Coraz więcej samorządów dostrzega nasze osiągnięcia na tym polu, co owocuje rosnącą liczbą miast przystępujących do naszej inicjatywy” skomentowała Marta Zalewska – dyrektor ds. relacji partnerskich i Programu InPost Green City.

„To kolejne nasze proekologiczne działania, których celem jest poprawa jakości życia mieszkańców. Oprócz nowoczesnych i estetycznych urządzeń, z których codziennie będzie korzystać wielu rumian, miasto zyska również kolejne rośliny, na czym wszystkim nam zależy. Jesteśmy bardzo otwarci na tę współpracę. Razem można więcej” – podkreślił Michał Pasieczny, burmistrz Rumi.

Oprócz Rumi do Programu InPost Green City dołączyło już 40 miast w tym m.in: Warszawa, Kraków, Łódź, Częstochowa, Kielce, Wałbrzych, Zielona Góra, Sopot, Rybnik, Białystok, Bobrowniki, Chełm, Rzeszów, Gorzów Wielkopolski, Bytom, Wrocław, Świdnica, Jelenie Góra, Starachowice, Suwałki, Konin, Pabianice, Nowy Sącz, Piła, Tarnobrzeg, Łomża, Warszawa, Gdańsk, Tarnowskie Góry, Skarżysko-Kamienna, Lublin, Legionowo.

Reprezentujesz miasto?
Zgłoś je do programu InPost Green City!

Wspólnie możemy zadbać o rozwój inteligentnych, zrównoważonych miast i wzrost świadomości ekologicznej ich mieszkańców.

Zgoda

Dzieje się u nas dużo dobrego. Chcesz być na bieżąco? Jeśli to jeszcze przed Tobą, wyraź zgodę na otrzymywanie od InPost sp. z o.o. informacji o promocjach, produktach i usługach InPost sp. z o.o., innych spółek z Grupy Integer oraz podmiotów współpracujących z tymi spółkami za pośrednictwem:

Powyższe zgody są dobrowolne. Możesz wycofać je w każdym czasie poprzez wysłanie żądania na następujący adres e-mail: dane_osobowe@inpost.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

Administratorem Twoich danych osobowych jest InPost sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (30-552), przy ul. Wielickiej 28. Twoje dane będą przetwarzane w celu umożliwienia rejestracji, korzystania i obsługi konta w aplikacji mobilnej oraz w celach analitycznych i statystycznych. W razie wyrażenia stosownej zgody, Twoje dane będą przetwarzane również w celu wyświetlania powiadomień z aplikacji o treści marketingowej, kierowania treści marketingowych na podane przez Ciebie dane kontaktowe, w tym treści dopasowanych do Twoich preferencji w oparciu o profilowanie. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach znajduje się w Polityce Prywatności.

Zaproś swoje miasto do grona partnerów programu InPost Green City! Rozpocznijmy razem zieloną transformację!
InPost Green City

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! Porozmawiajmy o nowoczesnych inicjatywach ekologicznych, które możemy wdrożyć w Twoim mieście.

Marta Zalewska
Menedżer ds. Relacji Partnerskich / Dyrektor Programu InPost Green City
tel. +48 505 511 080
email: mazalewska@inpost.pl