Miasto Chełm w programie „InPost Green City”

7 Październik 2021

Samochody elektryczne w pierwszej kolejności dla miast partnerskich

InPost – lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie – nawiązał współpracę z Miastem Chełm w ramach programu „InPost Green City”. Program wspiera rozwój polskich miast zgodnie z ideą „smart city” – przez oferowanie mieszkańcom nowoczesnych usług, rozwój optymalnej i ekologicznej sieci Paczkomatów® oraz działania na rzecz poprawy jakości powietrza i ochrony klimatu. Program „InPost Green City” jest częścią długofalowej strategii firmy InPost, obejmującej szeroki zakres innowacji i inicjatyw ekologicznych.

InPost Green City - Chełm

W miastach partnerskich InPost zamierza w pierwszej kolejności sukcesywnie wymieniać swoją flotę dostawczą na samochody elektryczne. Dodatkowo program „InPost Green City” przewiduje również rozwój szeregu nowoczesnych usług dla mieszkańców, takich jak m.in. ładowarki elektryczne przy Paczkomatach® InPost, nasadzenia roślinności oczyszczającej powietrze czy wykorzystanie innowacyjnej brukowej kostki antysmogowej do brukowania podłoża przy nowo instalowanych Paczkomatach®.

– Bardzo cieszy nas fakt, że Chełm dołączył do grona miast partnerskich programu „InPost Green City”. Dzięki tej współpracy możemy jeszcze efektywniej odpowiadać na wyzwania związane ze zmianami klimatu i poprawiać komfort życia mieszkańców polskich miast. W tym celu zamierzamy między innymi kontynuować rozwój ekologicznych dostaw dla e-commerce oraz zapewniać optymalny i zrównoważony dostęp do sieci Paczkomatów. Mamy nadzieję współpracować także przy innych projektach z zakresu zrównoważonego rozwoju, wspierając wzrost świadomości ekologicznej mieszkańców i zapewniając im dostęp do usług projektowanych w duchu idei „smart city” – podkreśla Izabela Karolczyk, Dyrektor Marketingu InPost.

– Miasto Chełm to miasto zielone i otwarte na nowe, ekologiczne rozwiązania. Podejmujemy liczne proekologiczne rozwiązania. Razem z miejską spółką energetyczną MPEC i Spółką Skarbu Państwa PGNIG Termika opracowujemy i wdrażamy innowacyjne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa energetycznego i ciepłownictwa w Chełmie. Rewitalizujemy również tereny zielone, a od 1 września tego roku wszyscy mieszkańcy mogą korzystać z miejskiego transportu zbiorowego bezpłatnie. To zachęta dla mieszkańców - chcemy, aby przesiedli się ze swoich pojazdów na transport publiczny. Niebawem wymienimy również cały tabor autobusowy. W grudniu trafi do nas sześć pierwszych niskoemisyjnych autobusów, a w ciągu dwóch lat dołączą do nich kolejne, tym razem napędzane wodorem pojazdy, na których zakup otrzymaliśmy 100 milionów złotych dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Inwestycje firmy InPost w sferze zeroemisyjnego transportu doskonale wpisują się w strategię, którą realizujemy w naszym mieście. To przedsięwzięcie z pewnością przyczyni się do budowy wizerunku Chełma, jako miejsca przyjaznego środowisku i mieszkańcom – podkreśla Jakub Banaszek, Prezydent Miasta Chełm.

Działania w ramach programu „InPost Green City” zostaną przeprowadzone także w innych polskich miastach – w Częstochowie, Kielcach, Krakowie, Rybniku, Rzeszowie, Sopocie, Wałbrzychu i Zielonej Górze.

Reprezentujesz miasto?
Zgłoś je do programu InPost Green City!

Wspólnie możemy zadbać o rozwój inteligentnych, zrównoważonych miast i wzrost świadomości ekologicznej ich mieszkańców.

Zgoda

Zaproś swoje miasto do grona partnerów programu InPost Green City! Rozpocznijmy razem zieloną transformację!
InPost Green City

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! Porozmawiajmy o nowoczesnych inicjatywach ekologicznych, które możemy wdrożyć w Twoim mieście.

Marta Zalewska
Menedżer ds. Relacji Partnerskich / Dyrektor Programu InPost Green City
tel. +48 505 511 080
email: mazalewska@inpost.pl