Miasto Bytom włącza się do programu „InPost Green City”

17 Listopad 2021

Samochody elektryczne w pierwszej kolejności dla miast partnerskich 

InPost – lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie – nawiązał współpracę z Bytomiem w ramach programu „InPost Green City”. Program wspiera rozwój polskich miast zgodnie z ideą „smart city” – przez oferowanie mieszkańcom nowoczesnych usług, rozwój optymalnej i ekologicznej sieci Paczkomatów® oraz działania na rzecz poprawy jakości powietrza i ochrony klimatu. Program „InPost Green City” jest częścią długofalowej strategii firmy InPost, obejmującej szeroki zakres innowacji i inicjatyw ekologicznych.

InPost Green City - Bytom

W miastach partnerskich InPost zamierza w pierwszej kolejności sukcesywnie wymieniać flotę dostawczą na samochody elektryczne. Dodatkowo program „InPost Green City” przewiduje również rozwój szeregu nowoczesnych usług dla mieszkańców, takich jak m.in. ładowarki elektryczne przy Paczkomatach® InPost, nasadzenia roślinności oczyszczającej powietrze czy wykorzystanie innowacyjnej brukowej kostki antysmogowej do brukowania podłoża przy nowo instalowanych Paczkomatach®.

– W InPost wierzymy, że biznes może nie tylko poprawiać jakość usług i podnosić komfort życia Klientów, ale także przyczyniać się do wdrażania w życie wizji zrównoważonej przyszłości. Dziś z dumą urzeczywistniamy te plany razem z Bytomiem, kolejnym miastem partnerskim, które dołącza do Programu „InPost Green City”. Dzięki naszej współpracy, mieszkańcy Bytomia jako jedni z pierwszych w Polsce będą mogli korzystać z nowoczesnych usług i udogodnień, które wdrażamy z myślą o ochronie środowiska. W pierwszej kolejności planujemy wymianę floty na samochody elektryczne, dzięki czemu jeszcze mocniej obniżymy ślad węglowy dostaw do Paczkomatów®. Będziemy też realizować inne projekty, które wzmocnią świadomość ekologiczną mieszkańców i przełożą się na jakość życia bytomian – mówi dyrektor sprzedaży krajowej InPost, Michał Lis.

– Rozwój elektromobilności służy poprawie jakości powietrza. Wiemy o tym także w Bytomiu, gdzie rośnie liczba rejestrowanych pojazdów elektrycznych i trwają prace nad budową 55 ogólnodostępnych punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Cieszy nas każda inicjatywa, która przyczynia się do zmniejszenia niskiej emisji i ma wpływ na lepszą jakość powietrza, którym oddychamy – mówi prezydent Bytomia, Mariusz Wołosz.

Oprócz Bytomia, w ramach Programu „InPost Green City” działają już Kraków, Katowice, Częstochowa, Łódź, Zielona Góra, Wałbrzych, Rzeszów, Sopot, Białystok, Rybnik, Chełm i Gorzów Wielkopolski. Do tego grona cały czas dołączają nowe miejscowości.

Reprezentujesz miasto?
Zgłoś je do programu InPost Green City!

Wspólnie możemy zadbać o rozwój inteligentnych, zrównoważonych miast i wzrost świadomości ekologicznej ich mieszkańców.

Zgoda

Dzieje się u nas dużo dobrego. Chcesz być na bieżąco? Jeśli to jeszcze przed Tobą, wyraź zgodę na otrzymywanie od InPost sp. z o.o. informacji o promocjach, produktach i usługach InPost sp. z o.o., innych spółek z Grupy Integer oraz podmiotów współpracujących z tymi spółkami za pośrednictwem:

Powyższe zgody są dobrowolne. Możesz wycofać je w każdym czasie poprzez wysłanie żądania na następujący adres e-mail: dane_osobowe@inpost.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

Administratorem Twoich danych osobowych jest InPost sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (30-552), przy ul. Wielickiej 28. Twoje dane będą przetwarzane w celu umożliwienia rejestracji, korzystania i obsługi konta w aplikacji mobilnej oraz w celach analitycznych i statystycznych. W razie wyrażenia stosownej zgody, Twoje dane będą przetwarzane również w celu wyświetlania powiadomień z aplikacji o treści marketingowej, kierowania treści marketingowych na podane przez Ciebie dane kontaktowe, w tym treści dopasowanych do Twoich preferencji w oparciu o profilowanie. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach znajduje się w Polityce Prywatności.

Zaproś swoje miasto do grona partnerów programu InPost Green City! Rozpocznijmy razem zieloną transformację!
InPost Green City

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! Porozmawiajmy o nowoczesnych inicjatywach ekologicznych, które możemy wdrożyć w Twoim mieście.

Marta Zalewska
Menedżer ds. Relacji Partnerskich / Dyrektor Programu InPost Green City
tel. +48 505 511 080
email: mazalewska@inpost.pl