Miasto Białystok w programie „InPost Green City”

27 Wrzesień 2021

Samochody elektryczne w pierwszej kolejności dla miast partnerskich

InPost – lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie – nawiązał współpracę z Miastem Białystok w ramach programu „InPost Green City”. Program wspiera rozwój polskich miast zgodnie z ideą „smart city” – przez oferowanie mieszkańcom nowoczesnych usług, rozwój optymalnej i ekologicznej sieci Paczkomatów® oraz działania na rzecz poprawy jakości powietrza i ochrony klimatu. Program „InPost Green City” jest częścią długofalowej strategii firmy InPost, obejmującej szeroki zakres innowacji i inicjatyw ekologicznych.

InPost Green City  - Białystok

W miastach partnerskich Program „InPost Green City” InPost zamierza w pierwszej kolejności sukcesywnie wymieniać swoją flotę dostawczą na samochody elektryczne. Dodatkowo przewiduje również rozwój szeregu nowoczesnych usług dla mieszkańców, takich jak m.in. ładowarki elektryczne przy Paczkomatach® InPost, rozwój transportu przyjaznego środowisku, nasadzenia roślinności oczyszczającej powietrze czy wykorzystanie innowacyjnej brukowej kostki antysmogowej do brukowania podłoża przy nowo instalowanych Paczkomatach®.

Postęp technologiczny i globalne zmiany gospodarcze pociągają za sobą wyzwania związane ze zmianami klimatu. Jako lider rynku dążymy do tego, by nasze decyzje i innowacyjność przekładały się nie tylko na rozwój naszego biznesu, ale także na poprawę czystości powietrza i jakości środowiska, w którym żyjemy. Wierzymy, że zmiany globalne zaczynają się lokalnie. Dziś Białystok dołącza do grona miast, które łączą z nami siły w partnerskim programie „InPost Green City”, by wspólnie działać na rzecz ochrony klimatu i poprawy komfortu życia mieszkańców. W tym celu zamierzamy między innymi kontynuować rozwój ekologicznych dostaw dla e-commerce oraz zapewniać optymalny i zrównoważony dostęp do sieci Paczkomatów. Planujemy także między innymi nasadzenia roślin oczyszczających powietrze i udostępnianie ładowarek elektrycznych, które podniosą komfort życia mieszkańców Białegostoku. Podobne rozwiązania zastosujemy w także w innych miastach partnerskich – w Częstochowie, Kielcach, Krakowie, Rybniku, Rzeszowie, Sopocie, Wałbrzychu i Zielonej Górze – podkreśla Waldemar Brzoska, dyrektor biura ekspansji i rozstawień InPost.

Zależy nam na wdrażaniu rozwiązań przekładających się na wzrost jakości życia i zadowolenia mieszkańców. Wpisuje się to w realizację idei „smart city”, która koncentruje się między innymi na ochronie środowiska. Dlatego jesteśmy zainteresowani programem „InPost Green City” i współpracą przy realizacji tej inicjatywy. Mam nadzieję, że z efektów tej współpracy skorzystają przede wszystkim białostoczanie – mówi Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta Białegostoku.

Reprezentujesz miasto?
Zgłoś je do programu InPost Green City!

Wspólnie możemy zadbać o rozwój inteligentnych, zrównoważonych miast i wzrost świadomości ekologicznej ich mieszkańców.

Zgoda

Dzieje się u nas dużo dobrego. Chcesz być na bieżąco? Jeśli to jeszcze przed Tobą, wyraź zgodę na otrzymywanie od InPost sp. z o.o. informacji o promocjach, produktach i usługach InPost sp. z o.o., innych spółek z Grupy Integer oraz podmiotów współpracujących z tymi spółkami za pośrednictwem:

Powyższe zgody są dobrowolne. Możesz wycofać je w każdym czasie poprzez wysłanie żądania na następujący adres e-mail: dane_osobowe@inpost.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

Administratorem Twoich danych osobowych jest InPost sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (30-552), przy ul. Wielickiej 28. Twoje dane będą przetwarzane w celu umożliwienia rejestracji, korzystania i obsługi konta w aplikacji mobilnej oraz w celach analitycznych i statystycznych. W razie wyrażenia stosownej zgody, Twoje dane będą przetwarzane również w celu wyświetlania powiadomień z aplikacji o treści marketingowej, kierowania treści marketingowych na podane przez Ciebie dane kontaktowe, w tym treści dopasowanych do Twoich preferencji w oparciu o profilowanie. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach znajduje się w Polityce Prywatności.

Zaproś swoje miasto do grona partnerów programu InPost Green City! Rozpocznijmy razem zieloną transformację!
InPost Green City

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! Porozmawiajmy o nowoczesnych inicjatywach ekologicznych, które możemy wdrożyć w Twoim mieście.

Marta Zalewska
Menedżer ds. Relacji Partnerskich / Dyrektor Programu InPost Green City
tel. +48 505 511 080
email: mazalewska@inpost.pl