Kielce w programie „InPost Green City”

22 Czerwiec 2021

Wspólne rozwiązania na rzecz ochrony klimatu

InPost – lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie – nawiązał współpracę z Miastem Kielce w ramach programu „InPost Green City”. Kielce są kolejnym miastem partnerskim, którego mieszkańcy uzyskają dostęp do nowoczesnych usług miejskich, rozwijanej i optymalizowanej ekologicznej sieci Paczkomatów® oraz nowoczesnych rozwiązań na rzecz poprawy jakości powietrza i ochrony klimatu. W ramach porozumienia InPost będzie również sukcesywnie zwiększał swoją flotę samochodów elektrycznych w mieście. Program wspiera rozwój polskich miast zgodnie z ideą „smart city” i jest częścią długofalowej strategii firmy.

Inpost Green City - Kielce

- Jako prawdopodobnie pierwsza na świecie firma logistyczna, która połączyła siły z samorządami, chcemy zaoferować miastom, nie tylko rozwój sieci Paczkomatów®, ale także rozwój mobilnego dostępu do usług miejskich, wspieranie ekologicznego transportu, ograniczanie ruchu samochodowego, czy ochronę powietrza. Mamy nadzieję także współpracować przy innych projektach z zakresu zrównoważonego rozwoju, które mają na celu wzrost świadomości ekologicznej mieszkańców oraz rozwój inteligentnych i czystych miast. Wiemy, że działania potrzebne są tu i teraz, dlatego lokalne przedsięwzięcia na rzecz miast i ich mieszkańców to nasz priorytet – mówi Waldemar Brzoska, dyrektor biura ekspansji i rozstawień InPost.

Cieszę się, że Kielce są trzecim miastem w Polsce, po Łodzi i Krakowie, które nawiązało współpracę z InPost. Oprócz poszerzania katalogu usług dla mieszkańców, szczególnie ważnym jej aspektem jest realizacja wspólnych działań proekologicznych, promocja takich aktywności, budowa wspierającej infrastruktury, a także rozwój elektromobilności. Jako miasto promujące ideę smart city, jesteśmy otwarci na współpracę z każdym przedsiębiorstwem, które świadczy usługi ważne dla naszych mieszkańców, dbając przy tym o ochronę środowiska i klimatu – podkreśla Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

–  Jednym z priorytetów Kielc są projekty proekologiczne i działania na rzecz klimatu. Staramy się oferować mieszkańcom coraz więcej programów, dzięki którym realnie wpływamy na polepszenie stanu naszego środowiska. To między innymi program wymiany źródeł ciepła, czy dotacje dla mieszkańców, którzy chcą gromadzić na swoich posesjach deszczówkę. Bardzo się cieszymy, że w ostatnim czasie znajdujemy partnerów do takich działań wśród przedsiębiorców. W naszym mieście już działa program „Zielony Mecenat”, dzięki któremu firmy partycypują w kosztach urządzania zieleni miejskiej. Dziś robimy kolejny krok i jako jeden z pierwszych samorządów rozpoczynamy systemową współpracę z InPost. To świetny przykład społecznej odpowiedzialności biznesu – dodaje Agata Wojda, zastępczyni prezydenta Kielc.

Program InPost Green City wpisuje się w długofalową strategię InPost, która obejmuje szeroki zakres innowacji ekologicznych. Do końca roku programem zostanie objętych kolejne kilkadziesiąt największych miast w Polsce. Paczkomaty® InPost są najbardziej ekologiczną formą zakupów internetowych. Z analiz InPostu wynika, że zamówienie przesyłki do paczkomatu zmniejsza emisję CO2 nawet o 75% w porównaniu do dostawy bezpośrednio do domu klienta. Tylko w 2020 roku dostawy do Paczkomatów® InPost ograniczyły emisję CO2 o ponad 180.000 ton. Dalszy rozwój i optymalizacja sieci Paczkomatów® InPost przyczyni się do ograniczenia ruchu samochodowego w miastach, co przełoży się na poprawę jakości powietrza i ochronę klimatu.

Reprezentujesz miasto?
Zgłoś je do programu InPost Green City!

Wspólnie możemy zadbać o rozwój inteligentnych, zrównoważonych miast i wzrost świadomości ekologicznej ich mieszkańców.

Zgoda

Dzieje się u nas dużo dobrego. Chcesz być na bieżąco? Jeśli to jeszcze przed Tobą, wyraź zgodę na otrzymywanie od InPost sp. z o.o. informacji o promocjach, produktach i usługach InPost sp. z o.o., innych spółek z Grupy Integer oraz podmiotów współpracujących z tymi spółkami za pośrednictwem:

Powyższe zgody są dobrowolne. Możesz wycofać je w każdym czasie poprzez wysłanie żądania na następujący adres e-mail: dane_osobowe@inpost.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

Administratorem Twoich danych osobowych jest InPost sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (30-552), przy ul. Wielickiej 28. Twoje dane będą przetwarzane w celu umożliwienia rejestracji, korzystania i obsługi konta w aplikacji mobilnej oraz w celach analitycznych i statystycznych. W razie wyrażenia stosownej zgody, Twoje dane będą przetwarzane również w celu wyświetlania powiadomień z aplikacji o treści marketingowej, kierowania treści marketingowych na podane przez Ciebie dane kontaktowe, w tym treści dopasowanych do Twoich preferencji w oparciu o profilowanie. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach znajduje się w Polityce Prywatności.

Zaproś swoje miasto do grona partnerów programu InPost Green City! Rozpocznijmy razem zieloną transformację!
InPost Green City

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! Porozmawiajmy o nowoczesnych inicjatywach ekologicznych, które możemy wdrożyć w Twoim mieście.

Marta Zalewska
Menedżer ds. Relacji Partnerskich / Dyrektor Programu InPost Green City
tel. +48 505 511 080
email: mazalewska@inpost.pl