Gorzów Wielkopolski w programie  „InPost Green City”

9 Listopad 2021

Samochody elektryczne w pierwszej kolejności dla miast partnerskich 

InPost – lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie – nawiązał współpracę z Miastem Gorzów Wielkopolski w ramach programu „InPost Green City”. Program wspiera rozwój polskich miast zgodnie z ideą „smart city” – przez oferowanie mieszkańcom nowoczesnych usług, rozwój optymalnej i ekologicznej sieci Paczkomatów® oraz działania na rzecz poprawy jakości powietrza i ochrony klimatu. Program „InPost Green City” jest częścią długofalowej strategii firmy InPost, obejmującej szeroki zakres innowacji i inicjatyw ekologicznych.

InPost Green City - Gorzów Wielkopolski

W miastach partnerskich InPost zamierza w pierwszej kolejności sukcesywnie wymieniać swoją flotę dostawczą na samochody elektryczne. Dodatkowo program „InPost Green City” przewiduje również rozwój szeregu nowoczesnych usług dla mieszkańców, takich jak m.in. ładowarki elektryczne przy Paczkomatach® InPost, nasadzenia roślinności oczyszczającej powietrze czy wykorzystanie innowacyjnej brukowej kostki antysmogowej do brukowania podłoża przy nowo instalowanych Paczkomatach®.

– Niezwykle cieszymy się, że Gorzów Wielkopolski dołącza dziś do grona miast partnerskich Programu „InPost Green City”. Opieramy wizję rozwoju InPostu nie tylko na świadczeniu coraz lepszych i wygodniejszych usług, ale także na poprawie jakości życia w miastach, w których działamy. Współpraca z samorządami lokalnymi jest dla nas w tym obszarze kluczowa. Razem możemy jeszcze skuteczniej dbać o czyste powietrze i środowisko, dla nas i dla przyszłych pokoleń. Dostarczanie przesyłek do Paczkomatów® już teraz jest najbardziej ekologiczną formą dostawy. Wymiana naszej floty na samochody elektryczne będzie kolejnym dużym krokiem na drodze ochrony klimatu i zmniejszania śladu węglowego. Gorzów Wielkopolski będzie jednym z pierwszych miast, w których wdrażamy ten projekt – mówi Michał Lis, dyrektor sprzedaży krajowej InPost.

– W Gorzowie inwestujemy w środowisko! Wymieniamy tabor w Miejskim Zakładzie Komunikacji, współpracujemy z operatorami stacji ładowania pojazdów elektrycznych, przekonujemy mieszkańców do korzystania z niskoemisyjnych pojazdów. Dlatego wszelkie propozycje rozwiązań, które pomogą samorządowi w ograniczeniu emisji spalin w mieście zawsze skrupulatnie rozważamy. Wykorzystując dobre praktyki wypracowane przez firmę InPost, chcemy w Gorzowie rozwijać i kontynuować działania zmierzające do poprawy jakości środowiska w mieście, a co za tym idzie poprawy jakości życia mieszkańcówpodkreślił prezydent miasta Jacek Wójcicki.

Reprezentujesz miasto?
Zgłoś je do programu InPost Green City!

Wspólnie możemy zadbać o rozwój inteligentnych, zrównoważonych miast i wzrost świadomości ekologicznej ich mieszkańców.

Zgoda

Zaproś swoje miasto do grona partnerów programu InPost Green City! Rozpocznijmy razem zieloną transformację!
InPost Green City

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! Porozmawiajmy o nowoczesnych inicjatywach ekologicznych, które możemy wdrożyć w Twoim mieście.

Marta Zalewska
Menedżer ds. Relacji Partnerskich / Dyrektor Programu InPost Green City
tel. +48 505 511 080
email: mazalewska@inpost.pl