Coraz bardziej zielona stolica Podkarpacia!

25 Wrzesień 2023

Dokładnie 4 sierpnia 2023 minęły dwa lata odkąd Rzeszów dołączył do Programu InPost Green City. Od tamtej pory udało nam się zainstalować w mieście 31 czujników powietrza, zorganizować Edu Strefę dla dzieci, a także zasponsorować InPost Kids Race podczas Rzeszów Bike Festival. Ponadto, kiedy czytacie ten tekst, flota elektrycznych samochodów kurierskich, które rozwożą paczki po Rzeszowie i okolicach powiększyła się o dwa kolejne auta i teraz liczy sobie już 41 elektryków! A to jeszcze nie koniec naszych wspólnych działań.

By wspierać dalsze proekologiczne inicjatywy zdecydowaliśmy się uczestniczyć w dwóch z nich. Pierwszą jest "Zielony Fundusz dla Rzeszowa" w ramach którego powstanie Motylarnia – ogród motyli z nasadzeniami roślin wabiących motyle w Parku Kultury i Wypoczynku nad Wisłokiem oraz łąka cebulowa z krokusów w kolorach bieli, fioletu i błękitu przy Placu Cichociemnych. W przyszłym roku na wiosnę Rzeszowianie będą mogli się cieszyć pięknym i kolorowym kwietnym dywanem!

Drugi projekt jest natomiast skierowany do najmłodszych mieszkańców uczących się w szkołach podstawowych. Przystąpiliśmy do tej współpracy z ogromną chęcią, bo takiego projektu w ramach Programu Green City jeszcze nie realizowaliśmy! Już początkiem września ruszy konkurs "Zielona Transformacja Twojego Miasta w Minecraft" organizowany wraz z Centrum Innowacji Miejskich - Urban Lab. W konkursie uczniowie w sześcioosobowych zespołach będą mieli za zadanie zaprojektować w Minecraft wizję zielonej transformacji swojego miasta, czyli wprowadzić nowe elementy i rozwiązania związane z ekologią - takie jak parki, ogrody, ścieżki rowerowe czy instalacje fotowoltaiczne. InPost jako Partner Strategiczny konkursu ufunduje nagrody dla zwycięskich zespołów, które otrzymają dla swojej szkoły nagrody pieniężne. Zasady i termin konkursu już niedługo będzie można znaleźć na stronie Urban Lab. Nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć pierwsze zgłoszenia! Być może kreatywni uczniowie wymyślą coś, co nam dorosłym nie przyszłoby do głowy albo pokażą coś, czego nie dostrzegamy? A my z miłą chęcią wrócimy do stolicy Podkarpacia i nagrodzimy najlepsze z nich. Do zobaczenia!

Reprezentujesz miasto?
Zgłoś je do programu InPost Green City!

Wspólnie możemy zadbać o rozwój inteligentnych, zrównoważonych miast i wzrost świadomości ekologicznej ich mieszkańców.

Zgoda

Dzieje się u nas dużo dobrego. Chcesz być na bieżąco? Jeśli to jeszcze przed Tobą, wyraź zgodę na otrzymywanie od InPost sp. z o.o. informacji o promocjach, produktach i usługach InPost sp. z o.o., innych spółek z Grupy Integer oraz podmiotów współpracujących z tymi spółkami za pośrednictwem:

Powyższe zgody są dobrowolne. Możesz wycofać je w każdym czasie poprzez wysłanie żądania na następujący adres e-mail: dane_osobowe@inpost.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

Administratorem Twoich danych osobowych jest InPost sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (30-552), przy ul. Wielickiej 28. Twoje dane będą przetwarzane w celu umożliwienia rejestracji, korzystania i obsługi konta w aplikacji mobilnej oraz w celach analitycznych i statystycznych. W razie wyrażenia stosownej zgody, Twoje dane będą przetwarzane również w celu wyświetlania powiadomień z aplikacji o treści marketingowej, kierowania treści marketingowych na podane przez Ciebie dane kontaktowe, w tym treści dopasowanych do Twoich preferencji w oparciu o profilowanie. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach znajduje się w Polityce Prywatności.

Zaproś swoje miasto do grona partnerów programu InPost Green City! Rozpocznijmy razem zieloną transformację!
InPost Green City

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! Porozmawiajmy o nowoczesnych inicjatywach ekologicznych, które możemy wdrożyć w Twoim mieście.

Marta Zalewska
Menedżer ds. Relacji Partnerskich / Dyrektor Programu InPost Green City
tel. +48 505 511 080
email: mazalewska@inpost.pl